Technika natryskowa pianką poliuretanową i elastomerami

ElastomeryPianka poliuretanowa i elastomery. Technika natryskowa jest coraz popularniejsza w branży budowlanej. Pozwala na szybkie i skuteczne przeprowadzenie procesu izolacji akustycznej czy termicznej.

Z jej wykorzystaniem możliwe jest również zabezpieczenie danej powierzchni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, w tym temperatury, wilgoci, korozji czy pleśni. Materiały, jakie nakłada się z użyciem metody natryskowej również są coraz popularniejsze.

Do najczęściej wykorzystywanych należą pianka poliuretanowa i elastomery.

Pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa jest znanym izolatorem, wykorzystywanym zarówno w procesie ocieplania, jak i wygłuszania. Z pomocą pianki poliuretanowej możliwe jest ocieplenie konkretnych pomieszczeń lub całych budynków. Znakomicie nadaje się ona do izolowania akustycznego gabinetów medycznych czy studiów nagrań oraz hydroizolacji fundamentów i piwnic domów. Jej właściwości wykorzystywane są również do zabezpieczania akcesoriów metalowych przed działaniem korozji. Piankę wykorzystuje się więc do ochrony przed rdzą silosów i innych zbiorników, metalowych części pojazdów i innych, tego typu elementów.

Elastomery

Kolejnym materiałem, nakładanym z wykorzystaniem metody natryskowej, są elastomery. Cechą charakterystyczna tych surowca jest jego dwuskładnikowość. Elastomery dopiero w momencie zetknięcia z powierzchnią tworzą jednorodną całość. Warstwa elastomerów jest jednorodna i bezstykowa, co gwarantuje nam takie same właściwości w każdej części powłoki izolacyjnej. Elastomery znakomicie sprawdzają się w procesie zabezpieczania różnych elementów przed działaniem wysokiej i niskiej temperatury, pleśni, grzybów, wilgoci i wielu innych. Stosuje się je w procesie zabezpieczania takich urządzeń jak: pokrycia dachowe, posadzki przemysłowe, baseny oraz inne zbiorniki wodne, silosy, rury czy kanały.

Zarówno pianka poliuretanowa, jak i pokrycia z użyciem elastomerów sprawdzają się znakomicie w wielu sytuacjach, wyprzedzając tradycyjną konkurencję, taką jak wykorzystywane do ocieplania wełna mineralna i styropian czy żywica, stosowana do zabezpieczania powierzchni.

Komentarze