Po co się ubezpieczać?

UbezpieczenieWiele osób zastanawia się, po co się w ogóle ubezpieczać, nie widząc konieczności w wykupywaniu polis. Prawda jest jednak taka, że ubezpieczenia mają wiele korzyści.

Po pierwsze, ubezpieczenie jest najlepsza firmą ochrony zarówno zdrowia i życia jak i obiektów materialnych, które zapewniają nam bezpieczeństwo lub są dla nas w jakiś sposób ważne. Do tej pierwszej grupy należy na pewno nasz dom lub mieszkanie oraz samochód.

Dają nam one poczucie bezpieczeństwa i pewien rodzaj stabilizacji, dlatego wykupienie ubezpieczenia dla domu, mieszkania czy samochodu jest tak istotne dla lepszego samopoczucia i większego spokoju. Gdy nasze mieszkanie i samochód są bezpieczne od razu czujemy się lepiej. Możemy wtedy ze spokojem wyjechać nawet na dłuższe wakacje czy zostawić samochód w nocy na parkingu. Wykupienie ubezpieczenia nie zwalnia nas oczywiście od odpowiedzialności, nadal mamy być czujni, polisa jest dla nas swojego rodzaju zabezpieczeniem na przyszłość w razie nieprzewidzianych wypadków.

Ubezpieczenia sprawia również, że gdy zdarzy się jakieś nieszczęście, na przykład pożar lub kradzież, wiemy, że nie zostaniemy z tym wszystkim sami, że ktoś nam pomoże. Dla wielu osób taka sytuacja jest prawdziwą traumą, gdy tracą rodzinne pamiątki i drogocenne przedmioty w razie kradzieży lub cały dobytek życia w pożarze. Ubezpieczenie nie pozwala na załamanie się, od razu dostaje się środki na nowy start, można starać się o odzyskanie rzeczy, organizując poszukiwania lub za te fundusze odbudować zniszczone mienie. W przypadku ubezpieczeń na życie, polisa może stać się środkiem pokrycia kosztów lecenia i rehabilitacji. Ubezpieczenie jest również wypłacane w chwili śmierci osoby objętej polisą. Te pieniądze mogą pokryć koszty pogrzebu i organizowania stypy dla najbliższych. Są to trudne i bolesne sprawy, więc to naturalne, że na co dzień się o tym nie myśli, ale wiadomo przecież, że są to niemałe koszta i ubezpieczenie znacznie ułatwia nam znalezienie funduszy na zorganizowanie pogrzebu w tym trudnym czasie, jakim jest pożegnanie z bliską nam osobą.

Komentarze