Kredyty, Pożyczki

Na dom, samochód i wakacje

Kredyt na dom, samochód, wakacjeW banku można wziąć wiele kredytów. Łatwo dostępny i dość powszechny jest kredyt komercyjny. Wysokość jego procentowania zalety od danej placówki bankowej, która udziela kredytu.

Można również wziąć kredyt na dany cel, na przykład kredyt na dom, mieszkanie, samochód czy kredyt na rodzinne wakacje. Bardzo często zaciągany jest również kredyt hipoteczny, długoterminowy. Może go wziąć osoba prywatna, na przykład na dom, ale również firma: na rozpoczęcie czy rozbudowę działalności.

Więcej…

 

Pożyczka

Pożyczka

Pożyczka tym różni się o kredytu, że może być udzielana również przez instytucje, które nie są bankami. Pożyczki możemy brać na dowolny cel. Wiele osób nie chce starać się w banku o kredyt, ponieważ formalności zazwyczaj zabierają naprawdę sporo czasu.

Jeśli z kolei mamy jakieś zadłużenia, możemy mieć również problem z wzięciem kredytu, ponieważ widniejemy na liście w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Dziś można jednak wziąć szybkie pożyczki bez BIK, tak zwane chwilówki, które sprawdzą się idealnie w sytuacjach awaryjnych.

Więcej…

   

Kilka słów o kredytach

Kredyty

Kredyt są to pieniądze, jakie pożyczamy od banku na dowolny cel. Można wziąć kredyt na dom, mieszkanie, samochód, wakacje, remont. Kredyty są również oprocentowane, czyli do kwoty doliczane są odsetki.

Pożyczone pieniądze należy oddać, czyli spłacić w ratach. Są one ustalane w umowie kredytowej, zarówno ich ilość, częstość spłacania jak i wysokość. Kredyt nie jest tym samym, co pożyczka, choć wiele osób używa tych terminów zamiennie. Kredyt to forma pomocy pieniężnej, która jest zarezerwowana dla banków, tylko banki mogą nam udzielać kredytów.

Więcej…