Firmy sprzątające - usługi, znaczenie, zalety. Outsourcing usług sprzątania

Firma sprzątającaStatystyki pokazują, że profesjonalne firmy sprzątające znacznie zyskują na znaczeniu. Sprzątanie pomieszczeń biurowych, osiedli czy galerii handlowych to często wcale nie taka prosta sprawa jak mogłoby się to niektórym wydawać, a do prowadzenia firmy sprzątającej nie wystarczy z pewnością wiadro, ścierka oraz płyn do mycia podłóg.

Firmy sprzątające - ich rola i znaczenie

Utrzymanie czystości w pomieszczeniach i przestrzeniach, z których korzystają setki, a czasem nawet i tysiące ludzi to nie lada wyzwanie. Możliwość zapewniania wysokiej klasy serwisu sprzątającego postrzegane jest w takich warunkach jako inwestycja, która przynieść może korzyści, w postaci, chociażby wzrostu zadowolenia klienta.

Według raportów za 2017 rok, ponad 60% firm działających na terenie naszego kraju wybiera outsourcing usług sprzątania, co wyraźnie wskazuje na zmianę myślenia, jeżeli chodzi o zapewnienie porządku i czystości w przestrzeniach użytkowych. Wymaganych standardów nie są już często w stanie zagwarantować pojedynczo zatrudniane osoby, wymagany jest przede wszystkim profesjonalny sprzęt i odpowiednie kwalifikacje, które ponadto muszą być cały czas podnoszone. Większość firm rozumie, że czystość i porządek zapewniający komfort przebywania w danych miejscach jasno przekłada się na wizerunek danych obiektów, co oczywiście ma konkretne odzwierciedlenie w zyskach. Dobra firma sprzątająca to więc jeden z ważnych elementów prowadzenia przynoszącej zyski działalności.

Kilka powodów, dla których warto korzystać z usług firm sprzątających

Doświadczenie w sprzątaniu to z pewnością jedna z głównych zalet, jakie przemawiają za wyborem profesjonalnej firmy realizującej usługi z zakresu sprzątania. Dziś nie wystarczy już jedynie odkurzanie dywanów - podłogi powinny zawsze wyglądać czysto i schludnie, a do tego konieczne są specjalistyczne sprzęty oraz przede wszystkim umiejętność ich obsługi. Pracownicy serwisów sprzątających są często bardzo dobrze przeszkoleni, ponieważ ich pracodawcom zależy na tym, aby promowali oni firmę i poprzez braki wiedzy nie niszczyli sprzętu.

Podejmując decyzję o wyborze konkretnej firmy, sprzątającej pamiętajmy o tym, że podstawą każdej działalności są odpowiednio zmotywowani i wykwalifikowani pracownicy - od tego jakie osoby zatrudnia dana firma sprzątająca, zależy efekt pracy, na którym nam najbardziej zależy. Zasada jest prosta - im bardziej wykwalifikowani i zadowoleni pracownicy, tym lepszy będzie efekt ich pracy, choć reguła ta dotyczy praktycznie każdej działalności, w przypadku sprzątania może to mieć szczególne znaczenie.

Kolejną zaletą korzystania z usług firm sprzątających jest to, że nie musimy się przejmować urlopami czy innymi sprawami pracowniczymi - wynajęta przez nas firma sama zarządza swoim personelem i gwarantuje wykonanie zleconych usług na czas oraz z należytą dokładnością. Omija nas więc problem grafiku personelu sprzątającego - to w gestii wynajętej firmy leży zapewnienie ewentualnych zastępstw i efektywnego wykonania zadań.

Niewątpliwą zaletą firm sprzątających jest również to, że mają one dostęp do specjalistycznych środków czyszczących w hurtowych cenach. Kompleksowa obsługa firmy sprzątającej to więc oczywiście komfort, jak i optymalizacja kosztów dla zleceniodawcy, który podobnie jak w przypadku profesjonalnego sprzętu, nie musi się również martwić o zakup specjalistycznych środków.

Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej firmy sprzątającej

Nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem to, że nie każda firma sprzątająca jest warta tego, aby wiązać się z nią konkretnymi umowami. Jako zleceniodawcy musimy przede wszystkim przed jej wyborem sprawdzić kilka ważnych rzeczy, takich jak, chociażby opinie wśród innych partnerów podejmujących z daną firmą współpracę. Kolejną sprawą jest to, że warto współpracować z firmami przedstawiającymi konkretne wyceny, w których realnie określają one czas wykonywania usługi, ilość osób, jaka jest do tego potrzebna oraz ceny oraz wszystkie koszty, jakie się z tym wiążą. Realna i konkretna wycena to przejaw rzetelnego i poważnego traktowania klienta.

Zwrócić należy również uwagę na to, czy firma posiada ubezpieczenie OC, które chroniłoby nas przed ewentualnymi przykrymi zdarzeniami. Posiadanie przez daną firmę ubezpieczenia jest jasnym przejawem tego, że poważnie traktuje ona swojego klienta oraz jego własność. Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej to często żmudny proces, warto jednak poświęcić odpowiednią ilość czasu na analizę rynku, ponieważ wykonywane przez nie usługi bezpośrednio wpływają na wizerunek naszej firmy, a ten w dzisiejszych czasach bywa wręcz bezcenny.

Komentarze