Edukacja

Wymarzona praca za granicą

Praca za granicąWymarzona praca za granicą - Norwegia, Islandia, Holandia, Australia, USA

Od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej bardzo dużo osób wyjechało za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków bytowych. Wiele z nich zdecydowało się na stałe zamieszkanie poza granicami naszego kraju twierdząc, iż jest to dla nich dużo bardziej opłacalne.

Jak przedstawia się obecnie sytuacja światowego rynku pracy i czy faktycznie wciąż opłaca się wyjeżdżać z Polski?

Więcej…

 

Wielka piątka (Big Five) - cechy budujące osobowość

Big Five - pięć cech budujących osobowośćGdy poznajemy nowego człowieka zauważamy w nim różne cechy. Oczywistym jest, że w pierwszej kolejności poznajemy jego cechy zewnętrzne takie jak kolor oczy, postawa, kolor włosów itp. Jednak kolejny etap to poznanie jego cech. Etap ten jest trudniejszy i wymaga więcej czasu niż obserwacja wizualna. Jednak to jakie cechy charakteru posiada druga osoba może wpłynąć na to jak my ja postrzegamy. Mieszanina cech jakie wykazuje dana osoba to jedno - osobowość.

Więcej…

   

Inwestując w siebie, czyli o rozwoju osobistym

Rozwój osobisty - inwestycja w siebieRozwój osobisty czyli inwestycja w siebie

Najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie - zapewne wielu z nas zgodzi się z tym stwierdzeniem, ponieważ coraz chętniej sięgamy do różnorodne sposoby rozwijania swoich umiejętności i polepszania kompetencji. Jak i po co to robić? Co daje nam rozwój osobisty?

Więcej…

 

Kurs języka angielskiego w firmie - w miejscu pracy

Kurs języka angielskiego w firmieCzy kiedykolwiek nauczymy się języka angielskiego tak dobrze, że naukę możemy uznać za zakończoną?

Nawet specjalistyczne szkolenia językowe, czy studia lingwistyczne nie dają nam pewności, że język angielski został opanowany perfekcyjnie i możemy zakończyć proces przyswajania nowych słów i reguł gramatycznych.

Więcej…