Edukacja

Wielka piątka (Big Five) - cechy budujące osobowość

Big Five - pięć cech budujących osobowośćGdy poznajemy nowego człowieka zauważamy w nim różne cechy. Oczywistym jest, że w pierwszej kolejności poznajemy jego cechy zewnętrzne takie jak kolor oczy, postawa, kolor włosów itp. Jednak kolejny etap to poznanie jego cech. Etap ten jest trudniejszy i wymaga więcej czasu niż obserwacja wizualna. Jednak to jakie cechy charakteru posiada druga osoba może wpłynąć na to jak my ja postrzegamy. Mieszanina cech jakie wykazuje dana osoba to jedno - osobowość.

Więcej…

 

Inwestując w siebie, czyli o rozwoju osobistym

Rozwój osobisty - inwestycja w siebieRozwój osobisty czyli inwestycja w siebie

Najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie - zapewne wielu z nas zgodzi się z tym stwierdzeniem, ponieważ coraz chętniej sięgamy do różnorodne sposoby rozwijania swoich umiejętności i polepszania kompetencji. Jak i po co to robić? Co daje nam rozwój osobisty?

Więcej…

   

Kurs języka angielskiego w firmie - w miejscu pracy

Kurs języka angielskiego w firmie

Czy kiedykolwiek nauczymy się języka angielskiego tak dobrze, że naukę możemy uznać za zakończoną?

Nawet specjalistyczne szkolenia językowe, czy studia lingwistyczne nie dają nam pewności, że język angielski został opanowany perfekcyjnie i możemy zakończyć proces przyswajania nowych słów i reguł gramatycznych.

Nie od dziś wiemy, że nauka nie kończy się w szkole czy na kursie, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby kontynuować ją również po zakończeniu edukacji, a dokładniej: w miejscu pracy.

Więcej…

 

Zalety wynajęcia sali szkoleniowej

Wynajęcie sali szkoleniowej

Wynajem sal szkoleniowych zamiast posiadania własnych staje się coraz bardziej popularne. Zdarza się, że nawet znane i doskonale prosperujące firmy nie chcą posiadać własnej sali do organizowania szkoleń, ale wynajmują te, zlokalizowane w profesjonalnych centrach szkoleniowych.

Takie postępowanie jest bardzo opłacalne. Własna sala szkoleniowa jest oczywiście bardzo wygodna dla firmy, pozwala bowiem na zorganizowanie nie tylko szkolenia, ale również firmowej narady czy zebrania.

Więcej…

   

Więcej artykułów…