Edukacja

Metody rozwiązywania konfliktów

Metody rozwiązywania konfliktówKonflikt jest rzeczą naturalną. Mimo to jego występowanie nie jest ani wskazane, ani z pewnością nie jest korzystne dla organizacji. Z powyższych przyczyn rozwiązywanie problemów i konfliktów powinno odbywać się skutecznie, przez co podobne trudności będą zduszane w zarodku. Konflikty w organizacjach sprawiają, iż docelowa działalność staję się mniej skuteczna, a w niektórych przypadkach może prowadzić nawet do całkowitego zahamowania funkcjonowania instytucji (jak dzieje się chociażby w sytuacji szczytowej, czyli w przypadku strajków).

Więcej…

 

Wymarzona praca za granicą

Praca za granicąWymarzona praca za granicą - Norwegia, Islandia, Holandia, Australia, USA. Od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej bardzo dużo osób wyjechało za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków bytowych. Wiele z nich zdecydowało się na stałe zamieszkanie poza granicami naszego kraju twierdząc, iż jest to dla nich dużo bardziej opłacalne.

Więcej…

   

Wielka piątka (Big Five) - cechy budujące osobowość

Big Five - pięć cech budujących osobowośćGdy poznajemy nowego człowieka zauważamy w nim różne cechy. Oczywistym jest, że w pierwszej kolejności poznajemy jego cechy zewnętrzne takie jak kolor oczy, postawa, kolor włosów itp. Jednak kolejny etap to poznanie jego cech. Etap ten jest trudniejszy i wymaga więcej czasu niż obserwacja wizualna. Jednak to jakie cechy charakteru posiada druga osoba może wpłynąć na to jak my ja postrzegamy. Mieszanina cech jakie wykazuje dana osoba to jedno - osobowość.

Więcej…

 

Fotouczulające substancje, preparaty, rośliny i zioła

Przebariwenia skóry - fotouczulenieFototoksyczne i fotoalergiczne zmiany często są wynikiem skojarzonego światła i substancji fotouczulających. Przebarwienia, odczyny fototoksyczne wywołane promieniami UV i działaniem substancji fototoksycznej to problem coraz szerszej grupy osób. Jak uniknąć niepożądanych zmian i chronić skórę przed ich powstawaniem?

Więcej…