Dom, mieszkanie, nieruchomość

Fotouczulające substancje, preparaty, rośliny i zioła

Przebariwenia skóry - fotouczulenieFototoksyczne i fotoalergiczne zmiany często są wynikiem skojarzonego światła i substancji fotouczulających. Przebarwienia, odczyny fototoksyczne wywołane promieniami UV i działaniem substancji fototoksycznej to problem coraz szerszej grupy osób. Jak uniknąć niepożądanych zmian i chronić skórę przed ich powstawaniem?

Więcej…

 

Jak przezwyciężyć stres?

Walka ze stresemIstnieją rozmaite definicje stresu, najczęściej jednak stres rozumiany jest jako negatywna reakcja psychologiczna i fizjologiczna na działanie bodźców. W takim razie należałoby postawić pytanie: czy nasza reakcja jest adekwatna do sytuacji, czy tylko nam się tak wydaje?

Stres wynika bowiem z tego, w jaki sposób odbieramy rzeczywistość, a z reguły odbieramy ją bardzo subiektywnie.

Więcej…

   

Wypożyczanie przez firmy busów i samochodów osobowych

Wypożyczanie busówWłaściciele wypożyczalni aut osobowych i busów zaobserwowali nową grupę klientów. Jak twierdzą wiodące wypożyczalnie samochodowe w kraju do niedawna głównymi zainteresowanymi były osoby prywatne wynajmujące samochody na kilka do kilkunastu dni. Od pewnego czasu auta z wypożyczalni cieszą się coraz większym zainteresowaniem właścicieli dużych firm, które wypożyczają samochody na wyjazdy służbowe dla swoich pracowników.

Jest to grupa bardzo wymagających klientów, którzy szukają nowoczesnych aut  w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, zależy im bowiem by wypożyczony samochód stanowił wizytówkę firmy.

Więcej…

 

Aranżacja i wyposażenie łazienki

Łazienka

Aranżacja i odpowiednie wyposażenie łazienki nie jest zadaniem prostym, ze względu na mnogość funkcji, spełnianych przez to pomieszczenie.

Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale spędzanie w niej sporej ilości czasu obliguje nas również do postawienia na elegancję oraz estetyczny wygląd tego pomieszczenia.

Więcej…