Czy warto sprzedać auto do skupu samochodów używanych?

Skup samochodów używanychCzy warto sprzedać auto do skupu samochodów?

Zastanawiając się nad sprzedażą auta, duża liczba osób nie ma pojęcia od czego należy zacząć, inni natomiast nieświadomi wysiłku jaki muszą włożyć by pozbyć się starego samochodu porywają się na głęboką wodę ucząc się na własnych błędach.

Jeśli sprzedajesz po raz pierwszy samochód z pomocą mogą przyjść firmy, które prowadzą skup samochodów używanych.

Skup samochodów używanych

Opinii na temat cen jakie proponują skupy za używane auta jest mniej więcej tyle co sprzedających. Kwota jaką otrzymamy za samochód jest rzeczywiście nieznacznie poniżej ceny rynkowej, ale należy pamiętać, że prowadzący skup samochodów są jedynym klientem, który nie narzeka. Jeśli auto jest brudne to zostanie przez pracowników skupu wyczyszczone, jeśli wymaga niewielkiej naprawy to też nie jest problem sprzedającego.

Jedyne co należy zrobić sprzedając auto do skupu to je zaprowadzić lub wskazać miejsce pojazdu (większość skupów przyjeżdża sama) i podpisać umowę. Jest to zdecydowanie najwygodniejsza forma sprzedaży, ponieważ nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na mycie auta z zewnątrz, czyszczenie tapicerki, polerowanie lakieru i odpowiadanie na setki telefonów i maili od osób z ogłoszenia. Nie musisz również tłumaczyć każdemu oglądającemu, że auto jest w dokładnie takim stanie jak podano w ogłoszeniu i odpierać ataków mechaników, którzy przyjeżdżają z klientami by zbić cenę.

Wybrane skupy samochodów używanych

Komis samochodów używanych

Oczywiście można również skorzystać z usług komisów samochodowych, ale nie oszukujmy się to nie przyspieszy sprzedaży, auto i tak odstoi swoje, a komisy nie wstawiają samochodów za darmo.

Koszty sprzedaży samochodu używanego

Tak czy tak trzeba ponieść koszty. Należy więc zadać sobie pytanie czy chcemy samochód sprzedać szybko, czy mamy czas i wystarczającą kwotę na zakup drugiego. Nie ma jednego najlepszego sposobu na sprzedaż auta używanego, jedno jest pewne jeśli już mamy na oku nowe auto i mamy problem ze sprzedażą starego skup samochodów jest najlepszym rozwiązaniem, szybko i bez zbędnych komplikacji kupi nasze auto. Oczywiście zawsze możemy spróbować zrobić to sami, w tym wypadku musimy się uzbroić w cierpliwość i dużo wolnego czasu.

Komentarze