Aranżacja i wyposażenie łazienki

Łazienka

Aranżacja i odpowiednie wyposażenie łazienki nie jest zadaniem prostym, ze względu na mnogość funkcji, spełnianych przez to pomieszczenie.

Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale spędzanie w niej sporej ilości czasu obliguje nas również do postawienia na elegancję oraz estetyczny wygląd tego pomieszczenia.

Warto więc rozsądnie podejść do kwestii projektowania łazienki oraz postawić na rozwiązania sprawdzone, ale jednocześnie innowacyjne. Jest to możliwe dzięki szeregowi produktów, jakie możemy zakupić dziś do swoich łazienek.

Podstawowe urządzenia i sprzęty dostępne są na rynku w tak wielu wzorach i konfiguracjach, że dokonywanie swobodnego wyboru jest prawdziwą przyjemnością.

Aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki powinna jednak zacząć się nie tyle od wyboru sprzętu i urządzeń, co od zdecydowania się na płytki łazienkowe, którymi wyłożyć możemy zarówno podłogę, jak i ściany w pomieszczeniu. Dzięki wybraniu odpowiednich kafelków możliwe jest optyczne powiększenie, pomniejszenie lub zmiana szerokości łazienki. Jest to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń niewielkich, wąskich czy nieustawnych. Z pomocą właściwego kształtu, koloru oraz ułożenia płytek ceramicznych możemy bowiem korygować niedoskonałości naszej łazienki bez konieczności wykonywania dodatkowych remontów. Aby ozdobić łazienkę z wykorzystaniem samych płytek, możemy układać z nich dekoracyjne wzory czy ciekawe mozaiki.

Wyposażenie łazienki

Kolejną kwestię stanowi dobór sprzętów łazienkowych. W każdej łazience powinna znaleźć się wanna lub prysznic, umywalka oraz miska WC. Prysznice polecane są do mniejszych łazienek, wygodna kabina może znajdować się w rogu, co dodatkowo wykorzysta to miejsce. Wanny sprawdzą się znakomicie w większych łazienkach, pozwalając na przyjemną kąpiel lub szybki prysznic, jeśli zdecydujemy się na wannę z zasłonką lub parawanem. Umywalki dostępne są dziś w wielu modelach, co daje nam możliwość wyboru produktu, spełniającego nasze oczekiwania. Modne są zarówno klasyczne owalne umywalki, jak również modele okrągłe czy kwadratowe, prezentujące się bardzo nowocześnie. Biorąc pod uwagę materiał, z jakiego wykonana jest umywalka, prym nadal wiedzenie klasyczna ceramika. Coraz bardziej popularne są jednak również umywalki stalowe oraz szklane. Kolejnym elementem są miski WC. Możemy zdecydować się zarówno na kompakty, miski stojące lub wiszące. Te ostatnie polecane są do nowoczesnych łazienek. Ich zaletą jest także to, że pozwalają na oszczędzenie miejsca, można więc zdecydować się na nie w mniejszych łazienkach. W łazienkach bardzo ważne są również nowoczesne i funkcjonalne baterie, zarówno umywalkowe, prysznicowe czy wannowe.

Oświetlenie w łazience

Nie zapominajmy również o odpowiednim oświetleniu. W łazienkach niezbędne jest zarówno światło główne, dostarczane przez lampy sufitowe, jak również oświetlenie dodatkowe, punktowe, na przykład w postaci kinkietów ściennych lub halogenów. Sprawdzi się ono doskonale podczas golenia się, układania fryzury czy wykonywania makijażu.

Modne dodatki

Aby łazienka była pomieszczeniem stylowym oraz posiadającym swój wyjątkowy charakter, warto zainwestować w modne dodatki. Jeśli jednak nie chcemy aby łazienka traciła na funkcjonalności, możemy sprawić, aby dekoracyjne były artykuły codziennego użytku, w tym ręczniki, wieszaki, pojemniki, lustra czy szafki na kosmetyki. Pozwoli nam to na utrzymanie w łazience porządku, dzięki zrezygnowaniu ze zbędnych detali na rzecz jej maksymalnej funkcjonalności.

Współpraca - https://miradalfa.pl/

Komentarze